2940969. JORGE CASTILLO. „Smuk og luften“.
Ætsning på papir Japan
Signeret, dateret 1972 og nummereret 24/30. Udgivet af Pantheon Presse (Rom) var det oprindeligt en del af suiten „Il Mondo di Garcia Lorca“.
77,5x57,5 cm.
Ætsning på papir Japan
77,5x57,5 cm.