EDWARD HALD. GLASKÅL, Tordenvejr, Orrefors.

293881. EDWARD HALD. GLASKÅL, Tordenvejr, Orrefors.

Klart glas med indgraveret stiliseret dekoration af figurer, dyr, træer, regn og lyn. Signeret Orrefors H 291. Højde 11,5 cm.

Brugsslitage.

Kunstner/designer

Edward Hald (1883–1980)

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Kunstner/designer

Edward Hald (1883–1980)

Antal besøg: 2.687