293825. PORCELÆNGENSTANDE OG VÆGPLATE, 9 dele, Kina, 19.-20. århundrede.
Vase, blå-hvid, højde 30,8 cm.
Sake karaffel, højde 15 cm.
3 sake krus.
Fad, 18 x 26 cm.
2 tallerkener, diameter 22,7 cm.
Vægmaleri, 61 x 20 cm.
Brugsslitage.
Fad, 18 x 26 cm, med kraftige skader. Ældre reparation med løsnede hæfteklammer og afslag på kanten.