LÆNESTOL, nyrokoko, slutningen af 1800-tallet.

293752. LÆNESTOL, nyrokoko, slutningen af 1800-tallet.

Polstret, dybt syet ryg, stofbeklædt, træskåret dekoration, messingærmer og hjul på forbenene. Ryghøjde 130 cm.
Et par stole med lignende polstring #293814.

Slitage, ridser og mærker.

Få foretaget en gratis vurdering!

Slitage, ridser og mærker.

Leiflers Auktionshus
Antal besøg: 1.205