PER LÜTKEN. STORT GLASFAD, Holmegaard Glasværk, Danmark.

2932934. PER LÜTKEN. STORT GLASFAD, Holmegaard Glasværk, Danmark.

Stort glasfad af Per Lütken for Holmegaard Glasværk.
Signeret: HG 90 PL 3542 B
Højde: maks. ca. 17,3 cm.
Diameter: maks. ca. 52,3 cm.

Enkelte overfladeridser, ellers intet at bemærke.

Få foretaget en gratis vurdering!

Signeret: HG 90 PL 3542 B
Højde: maks. ca. 17,3 cm.
Diameter: maks. ca. 52,3 cm.

Antal besøg: 437