2932490. Antik spejl, sølv, ca. 1845, England.
Antik spejl fra omkring 1845, sølv, stemplet med et løvehoved, en stridende løve, dronning Victoria og årets bogstav (K).
Mål: H. 28,5 cm, B. 14 cm.
Vægt med spejl ca. 370 gram.
Aldersrelateret stand med brugsspor, revner og buler.
Mål: H. 28,5 cm, B. 14 cm.
Vægt med spejl ca. 370 gram.