SKÅLE i glas, 2 stk, "Coquille" Paul Kedelv, Flygsfors, 1963, signeret Flygfors -63 Coquille.
293241. SKÅLE i glas, 2 stk, "Coquille" Paul Kedelv, Flygsfors, 1963, signeret Flygfors -63 Coquille.
Glasskål, dekoration i nederste del med grøn og hvid glasmasse. Udvidet form. Højde 8,5 cm. Længde 18 cm. Signeret Flygfors -63 Coquille Skål i glas, dekoration i nederste del med pink og hvid glasmasse. Udvidet form. Højde 15 cm. Længde 33 cm. Signeret Flygfors -63 Coquille.
Brugsslitage.
Flere ridser.
Glasmasse med luftbobler.
Brugsslitage.
Flere ridser.
Glasmasse med luftbobler.