KEDEL OG ASKEBAK, Richard Sapper, Alessi, Italien.

292845. KEDEL OG ASKEBAK, Richard Sapper, Alessi, Italien.

Kedel med fløjte i rustfrit stål og messing Håndtag i plast, højde 21 cm Magnetisk varmebestandig bund Holder 200 cl Askebæger, "Spirale", 1984, i hvidmetal med fjederindsats Diameter 12 cm Stemplet Alessi, INOX 18/10, Italien.

Brugsslitage Ridser Kedel med underside meget brugt.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 2.535