FIGUR, porcelæn, Lalarcon, Nadal, Spanien. 1900-tallet.

292443. FIGUR, porcelæn, Lalarcon, Nadal, Spanien. 1900-tallet.

Sort, mat glasur med forgyldte og forsølvede detaljer og blomster i paria. Armbånd med perler. Signeret "Lalarcon".
Højde 34 cm.

Lidt slid, limet i nakken.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde 34 cm.

Lidt slid, limet i nakken.

Antal besøg: 2.935