2922240. HANS J. WEGNER. SENG.
Designet af Hans J. Wegner.
Version Getama teak på sengegavl med fletværk.
sengehøjde ca. 30 cm sengegavl højde ca. 75 cm, bredde ca. 100 cm, længde ca. 200 cm.
Normale brugsspor på stellet.
Det tilhørende sengebord er ikke monteret.
Foddelen mangler.
Designet af Hans J. Wegner.
Normale brugsspor på stellet.
Foddelen mangler.