Sæt Porcelæn, 4 dele, Kina, 20. århundrede.

292183. Sæt Porcelæn, 4 dele, Kina, 20. århundrede.

Emaljetøj i gul, rød, grøn og dekoration af blomster, vegetation Fad, diameter 26 cm, stemplet tekrukke, højde 11 cm Låseurne, højde 16 cm Vase, højde 11 cm.

Stand Tekrukke uden låg.

Få foretaget en gratis vurdering!

Stand Tekrukke uden låg.

Antal besøg: 841