KERAMIK, 4 dele, Gunnar Nylund Rörstrand.

291932. KERAMIK, 4 dele, Gunnar Nylund Rörstrand.

Fad, rundt, "Rubus", diameter ca 14 cm.
Skål, højde ca 5 cm.
Skålvase, blå, højde ca 5,5 cm.
Fad, blågrøn, ca 19,5 x 19,5 cm.

Mærker, ridser, Brugsslitage. Enkelt Kantstødt.
Tape præster.

Få foretaget en gratis vurdering!

Skål, højde ca 5 cm.

Tape præster.

Antal besøg: 781