291775. Sæt CERAMICS, 5 dele, blå og hvide krus, Rörstrand og Arabia.
5 krus/saltglas hvoraf to er stemplet Rörstrand og en er stemplet Arabia. To er umarkerede. Højde 11-26 cm.
Brugsslitage Ridser Stort afslag og Brugsslitage , stort Rörstrand krus.