291768. Sæt , ca. 30 stk.
291768. Sæt , ca. 30 stk.
Pande, diameter 50 cm 3 pander, tre jern Vægrelief 2 krukker med hanke 4 mindre pander, 1 flødeske, 6 forme, 3 kopper, 2 små låg 2 kaffekander Si, fad, ske med femring Noget stemplet, nogle med træhale eller messing.
Brugsslitage Vævet, bulet Løse håndtag til små pander Ske med knækket håndtag.