AFRIKANA. stammefigurer. Et par, mand og kvinde i traditionelt maleri.
291683. AFRIKANA. stammefigurer. Et par, mand og kvinde i traditionelt maleri.
Afrikanske stammefigurer, mand og kvinde i ceremonielt maleri / stammefarver. Udskåret i træ, dateret omkring 1960. mål ca. Højde op til 37 cm, stå op til 9,5 cm.