2915754. MALCOLM ASHMAN (B. 1957). PÅFÅVEL PÅ RODE (19)89.
akvarel og gouache på tonet papir, signeret og dateret nederst til højre, indskrevet titel nederst til venstre, 15 cm x 25 cm (32 cm x 43 cm indrammet).
under glas, uundersøgt ud af glaseret ramme, fremstår i god stand.