BROCHE i gult guld med mikromosaik dekoration, hårskind, århundredeskiftet 1900.

291256. BROCHE i gult guld med mikromosaik dekoration, hårskind, århundredeskiftet 1900.

Broche i gult guld, meget lav karat. Dekoration i mosaik, der repræsenterer blomster.
Ryg med hårskind.
Længde 4 cm.
Bredde 3,5 cm.
Samlet vægt 12 gram.

Brugsslitage.
BEMÆRK meget lavt guldindhold under 8K.
Der mangler små sten i mosaikken.
Glas med lidt ridser.
Mærker og buler.
Ustemplet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ryg med hårskind.
Længde 4 cm.
Bredde 3,5 cm.
Samlet vægt 12 gram.

Brugsslitage.
Glas med lidt ridser.
Mærker og buler.
Ustemplet.

Antal besøg: 812