RAY & CHARLES EAMES. Kontorstol, model EA 117, Herman Miller, USA.

2912559. RAY & CHARLES EAMES. Kontorstol, model EA 117, Herman Miller, USA.

Aluminiumsramme, stofbetræk. Sædehøjde ca 43 cm.

Brugsslitage. Polstring med slid og huller. Hjul mangler. Lidt skævt.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 691