Sæt KERAMIK, 11 dele, inklusive en krukke, Gabriel Burmeister, Boda.

291109. Sæt KERAMIK, 11 dele, inklusive en krukke, Gabriel Burmeister, Boda.

Frugtskål på stativ, diameter 24 cm, nummereret 374.w 4 frugttallerkener, diameter 18,5 cm, nummereret 394.z Krukke, højde 20 cm, nummereret 455.c Alt signeret med et kronet G for Gabriel Burmeister 1928 - 1932 Skål, højde 8 cm, signeret B Væg, Trosa, Bengt Væg aktiv 1956 - 1966 2 kopper, højde 5 cm, Bergman varer, signeret Kristianopel Blekinge Skål, diameter 18 cm Vase, nummereret 43130352M, højde 18 cm Begge stemplet UE for Uppsala Ekeby.

Brugt stand En æggekop med kantafslag Låg til krukke med ridsemærker på glasur på låg Skål, UE med glasurafslag på kant.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.886