HELMUT MEISENBURG. Grafit & akvarel på stærkt genbrugspapir. Signeret & dateret.
290952. HELMUT MEISENBURG. Grafit & akvarel på stærkt genbrugspapir. Signeret & dateret.
Helmut Meisenburg (siden 2007 aktiv i Open Studio Gleisdreieck, Berlin); i denne Lot lille arbejde i passepartout. Abstrakt arbejde udført i akvareller og noget grafit. Indskrevet nederst til højre og signeret med monogram og årstal; HM 94. Håndskrevet ark nummer 7 og tidligere udsalgspris a tergo. mål ca.:passe-partout 53 x 43 cm, plade 41 x 29,5 cm.
Papir, sandsynligvis med vilje, noget bølget. En folder øverst til højre.