Sæt , 6 dele, inklusive medaljer.

290799. Sæt , 6 dele, inklusive medaljer.

1 erindringsmedalje i sølv, HMS af Chapman, 1934, diameter 40 mm, Sporrong.
1 medalje, Skeppsgosse korps, Terrænløb 5000 m 1926-1927. Stemplet Sporrong, Kattefod, Z7(1926).
1. Studieröverstyrelsens prismedalje til fremme af hesteavl, Gustav V. Sølv, 1938.
1 Maria Theresia thaler, ustemplet og ukendt fremstillingsår.
1 sølvbæger, stemplet GAB, Kattfot, Stockholms stedmærke, V7(1923). Højde 5,5 cm.
1 sennepskande, højde 5 cm. Blå glasramme. Birmingham, England. 1907, Edward Souter Barnsley.

Samlet vægt 185 gram.

Brugsslitage Gravering på kop Ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Samlet vægt 185 gram.

Antal besøg: 1.475