SERGE POLIAKOFF. Trykkunst / Litografi. Abstrakt komposition i blå, rød og sort.
290684. SERGE POLIAKOFF. Trykkunst / Litografi. Abstrakt komposition i blå, rød og sort.
Serge Poliakoff (01/08/1900 Moskva - 10/12/1969 Paris); i dette parti storformat litografi, grafiske tryk. Signeret i stenen nederst til højre. mål ca. 64x85 cm.