SERGE POLIAKOFF. Trykkunst / Litografi. Abstrakt komposition i blå, rød og sort.

290684. SERGE POLIAKOFF. Trykkunst / Litografi. Abstrakt komposition i blå, rød og sort.

Serge Poliakoff (01/08/1900 Moskva - 10/12/1969 Paris); i dette parti storformat litografi, grafiske tryk. Signeret i stenen nederst til højre. mål ca. 64x85 cm.

God stand.

Kunstner/designer

Serge Poliakoff (1906–1969)

Få foretaget en gratis vurdering!

God stand.

Kunstner/designer

Serge Poliakoff (1906–1969)

Antal besøg: 2.061