2905889. ALFRED HARTIG (1888-?). Olie på lærred, udsigt til landsbyen med vindmølle.
Alfred HARTIG (1888-?), olie på lærred, landsbyudsigt med vindmølle, signeret nederst til venstre.
Billedstørrelse: 65 x 86 cm.
Rammemål: 76 x 97 cm.
Tilstand i forhold til alder, revne nederst til venstre. et hul i midten.