ALFRED HARTIG (1888-?). Olie på lærred, udsigt til landsbyen med vindmølle.

2905889. ALFRED HARTIG (1888-?). Olie på lærred, udsigt til landsbyen med vindmølle.

Alfred HARTIG (1888-?), olie på lærred, landsbyudsigt med vindmølle, signeret nederst til venstre.
Billedstørrelse: 65 x 86 cm.
Rammemål: 76 x 97 cm.

Tilstand i forhold til alder, revne nederst til venstre. et hul i midten.

Få foretaget en gratis vurdering!

Billedstørrelse: 65 x 86 cm.
Rammemål: 76 x 97 cm.

Adresse

Forumstraße 12
41468 Neuss
Tyskland

Placering
Showroom
Antal besøg: 102