2904499. ET VÆREURSTYKKE AF MESSING, FØRSTE HALVTE 20. ÅRHUNDRE.
den hvide emaljerede urskive med romertal, 15 cm høj, med en nøgle Ejendommen til et dødsbo, solgt efter ordre fra bobestyrerne.
Funktionel i skrivende stund, men funktionalitet er ikke garanteret, hårgrænser ved urskive, overfladeridser, slitage og pletter.
Nøgle/nøgler findes