SKAB i eg, nyrenæssance, århundredeskiftet 19./20. århundrede.

290225. SKAB i eg, nyrenæssance, århundredeskiftet 19./20. århundrede.

Spisestueskab med over- og underskabe Rigt udskåret indretning Løve mascarons, border, fleurons, viftepynt Bladklædte ben Underskab med blyindfattede vinduer og skab med 2 hylder Højde 122 cm Længde 130 cm Dybde 42 cm Overskab med 2 hylder Højde 1 cm Længde 116 cm.

Ridser og mærker Pletter. Skader Der mangler lister på en del af underskabets nederste del Overskab med ustabil låge Løs lister på overskabet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.408