KERAMISKE OBJEKTER, 12 dele, Bo Fajans, 20. århundrede.

290191. KERAMISKE OBJEKTER, 12 dele, Bo Fajans, 20. århundrede.

1 kande, højde 20 cm.
1 serveringsfad, længde 18 cm.
1 skål, højde 5 cm.
1 kop, højde 5 cm.
6 stk tallerkener, diameter 19 cm.
Et par skåle, fisk, længde 16,5 cm.

Brugsslitage, mindre Kantstødt, glasurstøv.

Få foretaget en gratis vurdering!

1 kande, højde 20 cm.
1 skål, højde 5 cm.
1 kop, højde 5 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 1.006