GYROSKOP, til torpedo, messing, 20. århundrede.

2899398. GYROSKOP, til torpedo, messing, 20. århundrede.

Trækasse, med messingbeslag.
Mærket "38cm M/93A", "No 5742" og "1904".
Urkasse ca 27,5 cm høj, ca 18,5 cm bred, ca 22,5 cm dyb.

Lås virker.
Gyroskop ikke testet, en del mangler, gyroskop roterer frit.
Brugs- og aldersslid. Revner i sagen.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Trækasse, med messingbeslag.

Lås virker.

Nøgle/nøgler findes

Antal besøg: 1.043