TRE MIDDELALDERLIGE KOBBERPLADTER.

2898741. TRE MIDDELALDERLIGE KOBBERPLADTER.

Alle kan væghænges, den større plakette forestiller en kvinde i bøn, ligesom en mindre, sammen med en ridder, der holder et sværd og skjold. Ser ud til at være stemplet og udfyldt. Stor plakette; 56 cm x 27 cm.

Almindelig slitage med mærker og overfladebuler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 281