Sæt PORCELÆN, 35 stk., orientalsk, 20. århundrede.

289692. Sæt PORCELÆN, 35 stk., orientalsk, 20. århundrede.

Skål, højde 8 cm 11 skåle, højde 5 - 6 cm 4 underkopper, diameter 10 cm 3 underkopper, diameter 15 - 16 cm Underkop, diameter 23 cm Kop, højde 5,5 cm 2 lågurner, højde 16 cm Lågurne, højde 7 cm Låseurne med tekstdekoration, højde 15 cm Låseurne, højde 9 cm Ske, længde 21 cm 7 skeer, længde 13 cm 2 gitterskåle, diameter 20 cm Vase, højde 11 cm Mest stemplet.

Brugstilstand.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugstilstand.

Antal besøg: 748