GINGER POTTE i porcelæn, Kina 1700-tallet.

289526. GINGER POTTE i porcelæn, Kina 1700-tallet.

Porcelæns ingefærpotte med blåt underglasur maleri i form af et hus i et landskab. Højde ca 15 cm.

Brugsslitage og låg mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage og låg mangler.

Antal besøg: 5.572