GUNNAR NYLUND. KERAMISKE OBJEKTER, 3 dele, Rörstrand.

289253. GUNNAR NYLUND. KERAMISKE OBJEKTER, 3 dele, Rörstrand.

Harpe pels glasur.
Skållængder mellem 10 - 16 cm.
Vasens højde er 15 cm.
Alle dele signeret.

Mindre Brugsslitage.

Kunstner/designer

Gunnar Nylund (1904–1997)

Få foretaget en gratis vurdering!

Harpe pels glasur.
Vasens højde er 15 cm.
Alle dele signeret.

Mindre Brugsslitage.

Kunstner/designer

Gunnar Nylund (1904–1997)

Antal besøg: 893