JENNY NYSTRÖM (1854-1946). "Bedstemor". Akvarel og gouache.

289174. JENNY NYSTRÖM (1854-1946). "Bedstemor". Akvarel og gouache.

Interiør med siddende dame bejlet med blomster af dreng og pige. Signeret Jenny Nyström. 18 x 27 cm.
Model til illustration i bogen "Play and Seriousness", udgivet i 1924.

Ikke undersøgt uden for rammen.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 2.265