JOAN JUNCEDA. atelier af en maler.

2890783. JOAN JUNCEDA. atelier af en maler.

Tusch og akvareltegning på papir Signeret med pseudonymet "Titella". På bagsiden rester af en legende håndskrevet med blyant: "(...) hvilken snak. - Jeg har udtrykkeligt følt mig som bestieser. Kalender Patufet".
14,5 x 13,8 cm.

Oxidation. På bagsiden klæbet papirrester til hjørnerne.

Nej, betales af sælger

Få foretaget en gratis vurdering!

14,5 x 13,8 cm.

Nej, betales af sælger

Antal besøg: 427