2890783. JOAN JUNCEDA. atelier af en maler.
Tusch og akvareltegning på papir Signeret med pseudonymet "Titella". På bagsiden rester af en legende håndskrevet med blyant: "(...) hvilken snak. - Jeg har udtrykkeligt følt mig som bestieser. Kalender Patufet".
14,5 x 13,8 cm.
Oxidation. På bagsiden klæbet papirrester til hjørnerne.
14,5 x 13,8 cm.