289029. SPISESTUESBORD, "Calmare nøgle", Carl Malmsten.
Spisebord fra Carl Malmstens "Calmare key" møbelserie i egefiner. Der medfølger to indsatsplader á 55 cm.
Diameter 110 cm, højde 77 cm.
Samlet længde med skiver 220 cm.
Brugsslitage Ridser Vandringe Indlægsplader er lettere, og har små finerafslag.
Diameter 110 cm, højde 77 cm.