289007. SPISESTUESMØBLER, 5 stk., "Solna", Carl Malmsten.
Spisestuemøbler designet af Carl Malmsten i lysegråmalet træ. 4 stole med blåt polstret sæde. Bord med afrundede hjørner med tilhørende 55 cm indsats. Alle dele plakette mærket "Møbler komponeret af Carl Malmsten".
Højde på stolene 88 cm.
Bordlængde 140 cm, højde 76 cm, bredde 89 cm.
Misfarvning Mærker og ridser Brugsslitage Små fald.
Højde på stolene 88 cm.