ALBERT THEODOR GELLERSTEDT. Raderinger, 4 stk, 3 stk signeret i pladen, 3 dateret.
288847. ALBERT THEODOR GELLERSTEDT. Raderinger, 4 stk, 3 stk signeret i pladen, 3 dateret.
"Fattighusån", Göteborg, 1892, 80x114 mm. "Den gamle mands mølle", Stockholm, 1885, 106x159 mm. "Vinter", 1888, 60x111 mm. "Bandmøller", Öland, 1886, 63x130 mm.