288517. LEIF GUSTAVSSON. Kniv, signeret og dateret -09.
Lars Gustavsson modtog publikumsprisen ved Kniv-SM 2009. Håndtag af bejdset træ og horn med scrimshaw dekoration i form af en los. Dekoreret skede i læder. Damask klinge, længde 8,5, total længde 20,5 cm.