Gouache og akvarel på papir, samt lineart på plastfolie, 38 x 55,5 cm.
Frimærke signeret Disney. Sjovt at læse bibliotek 1986. Noter i margen: bind. 8, side 10-11.
Gulning efter tekststrimmel og gulning efter passepartout, spor af tape på arkets korte sider.