KENNETH HAMBERG. Original omslag til Goliath nummer 9 i 1985.

2872783. KENNETH HAMBERG. Original omslag til Goliath nummer 9 i 1985.

Goliath og Dacke den smarte fyr. Airbrush og blandede medier. Signeret Kenneth Hamberg. Samindrammet med avisen, som billedet er model for. Billedområde maleri 28,5 x 27 centimeter. Samlede mål passepartout 39 x 59 centimeter.

Ikke undersøgt uden for rammen. Avis med slitage.

Tema

In the world of comics

Få foretaget en gratis vurdering!

Tema

In the world of comics

Antal besøg: 1.452