ARNE BANG. RIFLET LYSESTAGE, Eget Værksted, Danmark.

2868568. ARNE BANG. RIFLET LYSESTAGE, Eget Værksted, Danmark.

Riflet lysestage af Arne Bang (1901-1983) fra eget værksted
Signeret monogram (AB)
Model: 133
Højde: 9 cm.
Diameter: 3,5-8,5 cm.

Brugsspor i form af brugt stearin.
1 mindre afslag ved topkant (3 mm.*1-2mm) Se detalje fotos.

Tema

Kvalitetsauktion August

Få foretaget en gratis vurdering!

Signeret monogram (AB)
Model: 133
Højde: 9 cm.
Diameter: 3,5-8,5 cm.

Tema

Kvalitetsauktion August

Antal besøg: 587