KRYSTALSKÅL på FOD, Lisa Bauer, Kosta Boda, signeret.
286531. KRYSTALSKÅL på FOD, Lisa Bauer, Kosta Boda, signeret.
Graveret dekoration af Småland Linnaeus.
Indgraveret tekst til fods, Swebus 1998.
Mærket til fods, Kosta Boda, siden 1742.
Signeret nedenfor, Kosta Boda, L. Bauer, / RA 57910.
Med tilhørende æske.
Højde 19 cm.
Ridser under på fod, æske med ridser og stødmærker.
Med tilhørende æske.
Højde 19 cm.