VAS, stentøj, Argenta, Wilhelm Kåge, Gustavsberg.

286442. VAS, stentøj, Argenta, Wilhelm Kåge, Gustavsberg.

Globusformet. Grøn glasur, sølvdekoration med fisk.
Højde ca. 17 cm.
Signeret MADE IN SWEDEN GUSTAVSBERG ARGENTA 1042 II E.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde ca. 17 cm.

Brugsslitage.

Antal besøg: 1.337