NATIONAL KOSTUME, Sveriges dragt.

2862855. NATIONAL KOSTUME, Sveriges dragt.

Størrelse efter karton SL.
Sko, et par, længde ca. 24,5 cm.
Knæstrømper, str. 36-44.
Bluse, længde ca. 57, armlængde 72 cm.
Lommetørklæde, kasket.
Et par øreringe og broche i sølv.
Kjole, længde ca. 115 cm.
Stof, ca. 17x17 cm.
Bælte med sølvspænder, længde ca. 83 cm.
Taske, dateret 1985.
Underkjole, længde ca. 75 cm.
Forklæde, ca. 65x72 cm.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Størrelse efter karton SL.
Knæstrømper, str. 36-44.
Lommetørklæde, kasket.
Kjole, længde ca. 115 cm.
Stof, ca. 17x17 cm.
Taske, dateret 1985.
Underkjole, længde ca. 75 cm.
Forklæde, ca. 65x72 cm.

Brugsslitage.

Antal besøg: 1.584