GRYDE, OVNFORM og SAVDÅSE, flinttøj, Rörstrand, 1900-tallet.

286243. GRYDE, OVNFORM og SAVDÅSE, flinttøj, Rörstrand, 1900-tallet.

Mærket nedenunder, Rörstrand, Sverige, Ovntøj og nummereret 601, 611, 612.
Ovnform, længde 42 cm.
Potte med 2 hanke, total højde 14, diameter 13 cm.
Såkande med hank, total højde 15,5 cm.

Brugsslitage, ridser, mindre Kantstødt forneden, ovnform med revne i kant.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ovnform, længde 42 cm.

Antal besøg: 3.318