TÆPPE, rölakan, Ida Rydelius, monogram signeret IR, ca 235x170 cm, anden halvdel af det 20. århundrede.

286098. TÆPPE, rölakan, Ida Rydelius, monogram signeret IR, ca 235x170 cm, anden halvdel af det 20. århundrede.

Polykrom geometrisk mønster på en hvid baggrund.
Indretning i forskellige nuancer af blå, brun, beige, gul og pink.

Kraftig slid.
Vipper mangler (evt. ny kant).
Flere huller langs kanter og hjørner.
Lidt skævt.
Pletter.

Få foretaget en gratis vurdering!

Kraftig slid.
Lidt skævt.
Pletter.

Antal besøg: 980