JOAN MIRO, "MA DE PROVERBIS". Litografi, katalog raisonné 676, kopi 689/1000, galleriramme med passepartout.
285928. JOAN MIRO, "MA DE PROVERBIS". Litografi, katalog raisonné 676, kopi 689/1000, galleriramme med passepartout.
Joan Miro (20/04/1893 Barcelona - 25/12/1983 Palma de Mallorca); nærværende litografi på håndlavet papir fra 1970 med titlen "Ma de proverbis" er signeret i stenen, nummereret 689/1000 i grafit nederst til venstre. metalramme. Ramme 66 x 51 cm, passepartout 52,5 x 36 cm.