HORST BAUMGART. Hedelandskab "Heideweg", olie på lærred, sign.

285874. HORST BAUMGART. Hedelandskab "Heideweg", olie på lærred, sign.

Horst Baumgart (*1932 Kraftborn), talentfuld dyre- og landskabsmaler, også naturmaler. I dette parti byder du på et landskabsmaleri med titlen "Heideweg"; Dateres til slutningen af 1970'erne, 1980'erne. Signeret nederst til venstre, indrammet. Ramme 79,5 x 59,5 cm, maleri 50 x 70 cm.

Lærred med små buler, maling løst i rammen.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 7.886