SPISEBORD i mahognifiner, engelsk stil, anden halvdel af det 20. århundrede.

285583. SPISEBORD i mahognifiner, engelsk stil, anden halvdel af det 20. århundrede.

Firedelt søjlebund med fodender af messingærmer. Sammenklappelige støtteben.
Tre tillægsplader på 63 cm.
Højde 74 cm.
Længde (foldet) 95 cm.
Bredde 95 cm.
Samlet længde 284 cm.

Store ridser og slid.
Nogle pletter.
En træprop revnet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Tre tillægsplader på 63 cm.
Højde 74 cm.
Længde (foldet) 95 cm.
Bredde 95 cm.
Samlet længde 284 cm.

Store ridser og slid.
Nogle pletter.
En træprop revnet.

Antal besøg: 727