FOOD SERVICE DELE, 20 dele, porcelæn, sandsynligvis Japan, 20. århundrede.

285400. FOOD SERVICE DELE, 20 dele, porcelæn, sandsynligvis Japan, 20. århundrede.

Med motiver af japanske haver.
Mærket nedenunder, Håndmalet, T, Import.
1 sauceskål på tallerken, højde 8,5 cm.
2 serveringsfade, længde 22,5 cm.
5 tallerkener, diameter 18,5 cm.
6 tønder, diameter 16 cm.
6 tallerkener, diameter 23 cm.

Brugsslitage, crackles, har været kørt i opvaskemaskine, 1 tønde med Kantstødt.

Få foretaget en gratis vurdering!

6 tønder, diameter 16 cm.

Antal besøg: 1.076