Sølvsmykker: 1 sæt med armbånd og halskæde stemplet 925, 150. Halskæde længde 42 cm. Armbåndets længde 20 cm.
1 ring med to røde sten og en blå sten. Stemplet bh, utydeligt stempel, P6, S. 1 halskæde med blå sten og sølvspænde. Længde 41 cm.
1 ring med en sten af tigerøje. Stemplet HSG, Stockholms lokale frimærke, kattefod, M6.
1 ring med to kugler foran, mærket 925 S. 1 broche i form af en blomst. Mærket John L, 830S, Danmark.
1 broche i form af en due med en kvist. Stemplet GD&CO, Malmøs lokale frimærke, kattefod, U6?
1 hjertevedhæng, mærket 830S.
1 navneskilt, mærket BSM, lokalt stempel, kattefod, B8. Med gravering.
1 broche, Til Sverige, stemplet CG Hallberg, B7, Kattefod, Stockholms lokale frimærke.
1 ring med flere ufarvede sten, stemplet 925.
1 ring med klar sten med utydelig stempling.
1 ring med klar sten, ligeledes utydeligt stempel.
En ring med hamret dekoration. Stemplet 830S.
Samlet vægt 85 gram.
Diverse smykker medfølger.
Brugsslitage Ridser Små buler Sten mangler i en ring.
1 hjertevedhæng, mærket 830S.
Samlet vægt 85 gram.
Diverse smykker medfølger.